YouTube Music si získá mnohé příznivce hudby

Internetový portál YouTube zná bezpochyby každý. Jeho doménou jsou především videa s nejrůznějším obsahem. Málokdo však ví, že existuje také přidružená streamovací služba YouTube Music. Ta se zaměřuje na streamování hudby, jako například Tidal a mnohé další. O projektu dceřiné společnosti Google se nyní dozvíte více informací.

  • Služba vznikla v roce 2015.
  • V roce 2020 nahradila službu Google Play Music.
  • Nabízí hudební žánry pestrého zaměření.

Popularita YouTube Music neustále roste

Streamovací služba YouTube Music za dobu svého fungování zaznamenala patřičný nárůst aktivních uživatelů. Ovlivnila to i známost video platformy YouTube. Vliv na to mělo zároveň nahrazení služby Google Play Music. Skladby a hudební videa jsou dostupná lidem ve sto zemích světa.

O globální rozšířenosti dále vypovídá podpora vybraných platforem. Naprostou samozřejmostí je operační systém Android. Aplikace je dostupná pro iOS, Android Auto, Android TV, popřípadě si můžete YouTube Music spustit v jakémkoliv internetovém prohlížeči.

Stačí si vybrat to správné předplatné

Stejně, jako kterékoliv jiné hudební streamovací platformy, také tato nabízí dvě verze. Jedna z nich je bezplatná, ta druhá je placená. Volbu Free vs. Premium jsme srovnali v níže uvedené tabulce. Ta Vám napoví více.

SlužbyFreePremium
ReklamyAnoNe
Offline módPouze YouTube GoAno
Přehrávání na pozadíNeAno
Přeskakování skladebAnoAno
Jaké jsou tarify této oblíbené hudební služby?

Kromě těchto základních rozdílů musíte počítat také s tím, že jednotlivé verze se budou lišit zvukovou kvalitou. U produktu Free je to 128 kbit/s, u placené alternativy Premium je to dvojnásobný datový tok 256 kbit/s.

YouTube Music - individuální a rodinné tarify

Služba YouTube Music Premium navíc přináší další dělení tohoto tarifu. Využít lze individuálních řešení nebo vsadíte na rodinnou variantu. V jejím případě mohou prémiových služeb využívat i ostatní členové domácnosti. Opomíjeno samozřejmě není ani na studenty. Streamování hudby si zkrátka může užívat každý, a to i s takovým gigantem, jakým je YouTube.