Virtuální realita je předzvěstí záživného hraní

Svět počítačových her lze mnohdy označit za neomezený. K dispozici máte bezpočet herních titulů a využívat můžete nejrůznější herní ovladače. Tato slova do značné míry podporuje také virtuální realita. Jde o novodobou technologii posouvající herní zážitky na podstatně vyšší úroveň. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích.

  • Virtuální realita je známá pod zkratkou VR.
  • Simuluje virtuální prostředí.
  • Dokáže Vás vtáhnout do libovolného světa.
  • Využívá k tomu všemožné technologické prvky.

Virtuální realita od A až do Z

Pod pojmem virtuální realita se ve světě her skrývá přemíra nejrůznějších výrazů. Pojďme se tedy na tuto oblasti zaměřit trochu podrobněji. Vše základní co byste měli vědět Vám prozradí níže uvedené otázky a odpovědi.

Co je to VR headset?

To je označení pro zařízení, s nímž máte možnost nahlédnout do virtuální reality. Jak prozrazuje název, jde o produkt, který si nasadíte na hlavu a před očima máte patřičnou technologii.

Existují i nějaká alternativní řešení?

Ano, cenově dostupné řešení může být zhmotněno prostřednictvím VR brýlí, do kterých vložíte svůj mobilní telefon.

Na co hledět při výběru VR headsetu?

K důležitým parametrům patří například životnost baterie, stupnice svobody označovaná jako Degrees of Freedom, zorné pole známé jako Field od View a podpora dalších ovladačů.

Kde jinde nachází virtuální realita využití?

Může to být například v lékařství, při sportovním nebo vojenském tréninku, v rámci vzdělávání, školení a nejrůznějších pracovních meetingů. Možnosti použití jsou široké.

Jak nákladné jsou takové VR brýle?

Pokud jde o VR brýle pro mobilní telefony, ty můžete zakoupit od 1 000 Kč, kompletní VR headset stojí od 10 000 Kč a výše.

Je možné využít VR headset i v rámci filmu?

Ano, virtuální realita je především o zážitku, který nemusí mít jenom podobu počítačové hry. Tímto způsobem lze sledovat filmy, přenosy z koncertů nebo vyrazíte na prohlídky oblíbených míst po světě. Virtuální svět je zkrátka hudbou budoucnosti.