Steam je nejznámější herní platformou světa

Zapáleným hráčům počítačových her pojem Steam asi není třeba zdlouhavě představovat. Ti ho znají stejně dobře, jako třeba online hru Minecraft. Všem ostatním tento výraz trochu více přiblížíme. Pokud se totiž chcete oddávat hraní her na internetu, budete muset vědět, co znamená.

  • Jde o herní platformu Valve Corporation.
  • Slouží k distribuci her.
  • Vytváří multiplayerové zázemí.
  • První vydání vyšlo v roce 2003.

Pojďme si představit Steam v otázkách a odpovědích

Nejvíce se o službě Steam dozvíte asi tak, když Vám přineseme odpovědět na ty nejzásadnější otázky. Ty se budou týkat především toho, co to je, kde se to používá a co všechno to nabízí. Takže prezentace Steam od A až do Z.

Co umožňuje tento klient?

Umožňuje nákup počítačových her od vybraných vývojářů. Zajišťuje DRM ochranu a pravidelné aktualizace.

Jakou roli hraje v oblasti hraní her?

Vytváří široké komunitní prostředí. Zároveň spousta multiplayerových her vyžaduje právě Steam ke hraní her ve více lidech po celém světě.

Pro jaké platformy je určen?

Vedle operačního systému Microsoft Windows je to macOS a Linux. Výjimkou nejsou ani mobilní systémy iOS, Android a Windows Mobile.

Co je to Rodinný režim?

S pomocí tohoto režimu můžete při hraní her svým dětem zakázat některé funkce.

Je možné účet nějak zabezpečit?

Ano, využít k tomu můžete například funkci Guard neboli dvoufázové ověřování. Díky tomu minimalizujete krádež svého účtu, kvůli němuž můžete přijít o hry, dosažené výsledky a podobně.

Jaké hry najdete na Steamu?

Jestliže Vás online platforma tohoto rázu zaujala, určitě Vás bude zajímat, jací vydavatelé nabízí své herní tituly prostřednictvím Streamu? Mezi ty dominantní patří například Electronic Arts, LucasArts, 2K Games, Eidos Interactive, Ubisoft, Rockstar Games a mnohé další. Tohle samo o sobě je určitá záruka toho, že o patřičnou zábavu pestrého žánru jistě nebude nouze. Podlehněte také hraní her s pomocí platformy od Valve Corporation a dopřejte si nové herní zážitky.