Spotify je právoplatným streamovacím gigantem

Když se zamyslíte nad tím, jaká služba zaměřená na streamování hudby patří k těm největším, určitě Vás nenapadne Tidal. Na mysli Vám musí utkvět zcela jiná platforma, kterou je Spotify. Ano, tento gigant zaměřený na podcasting hudby je rozšířený v podstatě po celém světě. To ostatně dokazují statistiky uvedené v tabulce níže.

PředmětHodnota
ZaloženíV roce 2006
Dostupnost ve světěAž 180 zemí
Počet uživatelůKolem 250 milionů
Počet platících uživatelůVíce jak 115 milionů
Důležité informace týkající se této služby.

Streamovací služba vznikla původně ve Švédsku a postupem času ovládla celý svět. Využívají jí lidé nejenom v Evropě, ale také v Severní Americe a Jižní Americe. Výjimkou dokonce není ani Oceánie. Samotná služba byla spuštěna dva roky po založení společnosti, tedy v roce 2008.

Dvě verze Spotify

Rozhodnete-li se užít si službu Spotify, máte samozřejmě na výběr. V první řadě k tomu vybízí podpora nejrůznějších platforem. Vedle mobilních systémů Android a iOS jsou to také Microsoft Windows, macOS, ChromeOS, PlayStation a mnohé další.

Dostupné jsou dvě verze. Ta první je zcela bezplatná. Označována je poměrně výstižným názvem Free. Určena je pro nenáročné posluchače. Druhou variantou je placená verze zvaná Premium, v jejímž případě už získáte spoustu věcí navíc.

  • Bez obtěžujících reklam.
  • Datový tok 320 kbit/s.
  • Přehrávání hudby v telefonu.
  • Možnost přeskakovat skladby.
  • Hudbu lze také stahovat.

V případě prémiového účtu lze využít i dalšího cenově odlišného dělení. Je to Individual, Duo. Family a Student. Jak vidno, na své si při poslechu streamované hudby může přijít opravdu kdokoliv. Od studentů, až po rodiny.

Užívejte si službu v českém jazyce

V případě Spotify lze samozřejmě zmínit lokalizaci do českého jazyka. Ta přišla v roce 2016, takže se tato streamovací služba stala pro tuzemské uživatele ještě komfortnější. Společnost se také vydala na akciovou burzu v New Yorku, a to v roce 2018. V témže roce Spotify přichází s další speciální aplikací s názvem Stations.