Smart TV – Funkce, které Vám přijdou vhod

Filmový a seriálový zážitek může nabývat nejrůznějších podob. Někdo si domů pořídí projektor pro domácí kino, jiný dá přednost televizi s velkou úhlopříčkou. V jejím případě se rozhodně vyplatí sáhnout po chytré televizi označované jako Smart TV. Ta totiž nabízí řadu skvělých funkcí, které Vám jistě přijdou vhod.

  • Smart TV umožňuje více, než jen klasické televizní vysílání.
  • Díky spojení s internetem se Vám otevírají nové možnosti.
  • Tím pádem na Vás čeká lepší filmový zážitek.

Zásadní funkce Smart TV, které oceníte

Právě internet je vstupní branou k nevšední a nekonečné zábavě. Smart TV Vám díky prohlížeči umožní procházení na internetu. K mnohým televizorům můžete připojit i myš a klávesnici, což ještě zvyšuje uživatelský komfort. Podstatná je možnost placených videoték a streamovacích služeb. Prostřednictvím aplikace v chytré televizi se k takovému obsahu dostanete velice snadno a rychle.

SmartTV je zároveň propojitelná s ostatními chytrými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefony. Výjimkou dokonce není ani ovládání chytré domácnosti. Smart TV, to jsou ale také příjemné tapety na obrazovce, které Vám umožní vytvořit originální doplněk interiéru. Třeba s uklidňujícím plápolajícím ohněm.

Zájem o televizní vysílání

Prostřednictvím této vsuvky Vám prozradíme, jaký televizní obsah má na chytrých televizích tu největší oblibu. Ať už jde o ty veřejnoprávní nebo soukromé. Do statistiky se můžete začíst v tabulce uvedené níže.

Programová strukturaProcentuální zastoupení
Zpravodajství35 %
Filmy40 %
Dokumenty10 %
Ostatní14 %
Reklama1 %
Víte, na co se lidé nejčastěji dívají?

Smart TV nabízí hybridní vysílání

Chytrá televize, to pochopitelně není jen placená videotéka, jak by si mohl někdo myslet. Řada moderních televizí umí i funkci HbbTV. Ta je známá jako červené tlačítko. Po jeho stisknu na ovladači Vám některé stanice vysílané v Česku nabídnou nejenom filmovou databázi z vlastní tvorby, ale také ostatní multimediální obsah. Ve své podstatě jde o takovou odlehčenou verzi placených streamovacích služeb v českém podání.