Sluchátka jsou základ pro dokonalý poslech hudby

Patříte mezi milovníky hudby? Potom jistě budete využívat nejenom streamování skladeb typu SoundCloud, YouTube Music a Spotify, ale i něco dalšího. Abyste měli kvalitní a příjemný poslechový zážitek, jsou zapotřebí sluchátka. Bez nich dobrý poslech jednoduše neexistuje. Proto se Vám jistě hodí pár praktických rad, jaká sluchátka vybrat.

  • Nákup podle provedení.
  • Volba na základě konstrukce.
  • Roli hraje také připojení a funkce.

Podrobné rozdělení sluchátek

Pomyslným odrazovým můstkem se Vám stane to, zda půjde o sluchátka kolem uší nebo na uši. Ty kolem uší jsou určitě opticky větší, možná i hůře přenosná, na druhou stranu dokonale těsní okolní hluk a přináší větší pohodlí. U sluchátek na uši naopak oceníte lehkou konstrukci, mobilitu a skladnost. Další užitečné rady Vám přinášíme prostřednictvím otázek a odpovědí.

Jak se rozdělují tyto produkty podle připojení?

Jsou to sluchátka drátová a bezdrátová.

Jaké jsou výhody těch drátových?

V první řadě poskytují kvalitnější přenos zvuku, právě díky přenosu dat po kabelu. Dnes už máte možnost zvolit i dlouhý kabel dosahující délky několika metrů.

Co oceníte u bezdrátových sluchátek?

Trochu zhoršená kvalita zvuku je primárně nahrazena volností pohybu. Nikde se Vám neplete žádný kabel. Na druhou stranu je musíte dobíjet, respektive akumulátory.

Jaké může být provedení konstrukce?

Už jsme zmínili, že dostupné jsou produkty uzavřené nebo otevřené. Určitým kompromisem mohou být ještě výrobky polootevřené, které propouští zvuk z okolí jen částečně.

Jak se ovládá hlasitost sluchátek?

U těch kabelových může být součástí kabelu mechanický prvek. Jinak je lze ovládat skrze aplikaci.

Sluchátka a jejich důležité funkce

Jestliže řešíte nákup nových sluchátek, přihlížejte k těm nejmenším detailům. Například sledujte podporu kodeků. V ideálním případě ACC a AptX. Když zvolíte bezdrátová sluchátka, vsaďte na funkci NFC, s níž docílíte podstatně rychlejšího bezdrátového připojení. U větších modelů se ještě nabízí skládací konstrukce nebo mohou být jednotlivé mušle otočné. To přijde vhod, když například chcete jedním uchem poslouchat hudbu a tím druhým okolí.