Netflix je novodobou streamovací službou

Placené filmy a seriály online se staly nedílnou součástí dnešní doby. Není to pouze všem dobře známá HBO, ale také mnohé jiné špičky světového formátu. Jednou z nich je Netflix, který se postupem času rozšířil do 190 zemí. Česká republika není žádnou výjimkou a právě v jejím případě je nabídka služeb velice bohatá a zajímavá.

  • V Česku je více jak 300 tisíc předplatitelů.
  • K dispozici je více jak 6 500 filmů.
  • Z nich má kolem 2 500 české titulky.
  • A cca 600 se pyšní českým dabingem.

Jak šel čas se službou Netflix?

Společnost Netflix vznikla v roce 1997. Jestliže si říkáte, že zrovna v téhle době asi nebyl možný prodej streamovaných filmů po internetu, máte pravdu. Na počátku všeho se společnost zaměřovala na DVD nosiče. Určitou formu předplatného ale zavedla o dva roky později. Pokud se v čase přehoupnete o mnoho let dopředu, Netflix byl už v roce 2020 velikánem, který se pyšnil více jak 200 miliony předplatitelů.

Různé verze předplatného

Stejně, jako mnozí jiní poskytovatelé těchto služeb, také Netflix nabízí odlišné verze předplatného tak, aby si na své přišel naprosto každý. V tabulce můžete vidět základní rozdělení.

PředplatnéKvalita obrazuPočet obrazovek najednou
BasicHD Ready1
StandardFull HD2
PremiumFull HD a 4K4
Jaké tarify nabízí tato streamovací služba?

S vyšší kvalitou obrazu pochopitelně narůstají i nároky na internetové připojení. Pokud si tedy chcete užívat Netflix ve 4K rozlišení, měli byste si pro něj vyhradit minimální rychlost internetu kolem 25 Mb/s.

Netflix nejenom nabízí, ale i tvoří

Jestliže si myslíte, že Netflix je službou, která jen streamuje tvorbu ostatních, jste značně na omylu. Právě v roce 2018 se tato společnost pustila do vlastní produkce, ať už jde o filmy nebo seriály. A sklízí v této oblasti poměrně výrazný úspěch. Jejím prvním filmem byl Král psanec, jehož natáčení stálo více jak 120 milionů amerických dolarů. Nezbývá než se těšit, co přinese Netflix dalšího.