Josh Hartnett filmy: Které filmy s tímto hercem stojí za vidění?

Josh Hartnett Filmy

Počátky kariéry Joshe Hartnetta

Josh Hartnett, idol mnoha srdcí, nezačal svou kariéru v záři reflektorů Hollywoodu. Jeho cesta k filmovým plátnům začala skromně, v televizních vodách. Jeho první role, ačkoliv krátké, mu poskytly cenné zkušenosti a otevřely dveře do světa filmu. Už v roce 1997 se objevil v seriálu "Cracker", kde si zahrál po boku slavného Roba Loweho. I když se jednalo o epizodní roli, mladého Joshe si všimli filmoví producenti. Netrvalo dlouho a přišla nabídka na hlavní roli ve filmu "Halloween H20: 20 let poté" (1998), pokračování kultovní hororové série. Tento film, i přes rozporuplné reakce kritiků, se stal kasovním trhákem a katapultoval Hartnetta do podvědomí široké veřejnosti. Následovaly filmy jako "Fakulta" (1998) od Roberta Rodrigueze, kde si zahrál po boku tehdejších hvězd jako Elijah Wood a Salma Hayek, a "Prvotní hřích" (2001) s hvězdnou dvojicí Antonio Banderas a Angelina Jolie. I když se nejednalo vždy o kasovní trháky, filmy s Joshem Hartnettem si získávaly stále větší oblibu a mladý herec si budoval reputaci talentovaného a charismatického umělce.

Průlomový film Pearl Harbor

Josh Hartnett, pro mnohé známý jako Danny Walker z romantického válečného dramatu Pearl Harbor, si filmem získal srdce diváků po celém světě. Film, který režíroval Michael Bay, se stal kasovním trhákem a katapultoval Hartnetta mezi hollywoodskou elitu. Jeho výkon po boku Bena Afflecka a Kate Beckinsaleové mu vynesl nominaci na cenu MTV Movie Award za nejlepší filmový polibek.

Název filmu Rok vydání Žánr Hodnocení CSFD Hodnocení IMDb
Pearl Harbor 2001 Válečný / Romantický 75% 6.2/10
Black Hawk Down 2001 Válečný / Akční 82% 7.7/10
Lucky Number Slevin 2006 Krimi / Thriller 80% 7.7/10
30 Days of Night 2007 Horor / Thriller 68% 6.6/10

Pearl Harbor sice nebyl prvním filmem Joshe Hartnetta, ale rozhodně mu pomohl zviditelnit se a otevřel mu dveře k dalším zajímavým rolím. Po Pearl Harboru si zahrál v řadě dalších filmů, jako například Černý jestřáb sestřelen, Sin City - Město hříchu, Šťastný konec a 30 dní dlouhá noc. Josh Hartnett se tak stal jedním z nejvýraznějších herců své generace a filmy s ním patří dodnes mezi divácky oblíbené.

Thriller Černý jestřáb sestřelen

Josh Hartnett, herec známý pro svůj charismatický vzhled a intenzivní herectví, se objevil v řadě filmů napříč různými žánry. Jedním z jeho nejznámějších filmů je válečný thriller Černý jestřáb sestřelen z roku 2001. V tomto strhujícím snímku režiséra Ridleyho Scotta Hartnett ztvárnil roli seržanta Matta Eversmanna, člena elitního amerického vojenského týmu vyslaného do Somálska. Film, který se dočkal uznání za svou syrovou realističnost a strhující akční sekvence, sleduje osudy amerických vojáků, kteří se ocitnou v zoufalé situaci poté, co jsou dva jejich vrtulníky Black Hawk sestřeleny nad Mogadišem. Hartnettův výkon v roli Eversmanna mu vynesl nominaci na cenu Teen Choice Award a upevnil jeho pozici jednoho z nejtalentovanějších herců své generace. Černý jestřáb sestřelen je dodnes považován za jeden z nejlepších válečných filmů všech dob a Hartnettův výkon v něm je nezapomenutelný.

Romantické komedie a dramata

Josh Hartnett, ten fešák z devadesátek a začátku milénia, si zahrál v překvapivém množství romantických filmů. Ať už jde o komedie nebo dramata, jeho charisma a šarm mu vynesly místo v srdcích mnoha diváků. Kdo by mohl zapomenout na jeho roli v romantické komedii "40 dní a 40 nocí", kde se vsadil, že vydrží bez sexu? Nebo na jeho roli v dramatu "Pearl Harbor", kde bojoval o lásku uprostřed válečného konfliktu?

A co teprve "Osudové setkání", kde si zahrál po boku Diane Kruger? Jeho postava se zamiluje do ženy, se kterou prožije magický den v Paříži. Film je plný romantiky, vášně a osudových zvratů. Pro ty, kteří preferují spíše komediální polohu, je tu "Slečna zamilovaná", kde Hartnett ztvárnil mladíka, do kterého se zamiluje dcera mafiánského bosse. Zkrátka, Josh Hartnett a romantické filmy, to je kombinace, která zkrátka funguje.

Nezávislé filmy a experimenty

Josh Hartnett, herec známý pro svou charismatickou přítomnost na plátně, se během své kariéry nevyhýbal nezávislým filmům a experimentálním projektům. Naopak, často je vyhledával, aby se mohl ponořit do komplexních postav a neotřelých příběhů.

Jeho role ve filmech jako "The Virgin Suicides" (Smrt panen) od Sofie Coppoly, "Lucky Number Slevin" (Šťastné číslo Slevin) nebo "Black Hawk Down" (Černý jestřáb sestřelen) ukázaly jeho rozsah a ochotu riskovat. Hartnett se nebál experimentovat s žánry, ať už šlo o temné komedie, psychologické thrillery nebo válečné filmy.

Jeho výběr rolí svědčí o tom, že mu komerční úspěch není lhostejný, ale že upřednostňuje projekty, které mu umožňují umělecký růst a spolupráci s talentovanými tvůrci. Právě v nezávislé filmové sféře nachází Hartnett prostor pro odvážnější a méně konvenční role, které mu umožňují ukázat hloubku jeho hereckého talentu.

Spolupráce s Christopherem Nolanem

Josh Hartnett si během své kariéry vybudoval reputaci herce, který se nebojí náročných a nekonvenčních rolí. Přestože spolupracoval s mnoha talentovanými režiséry, jméno Christophera Nolana se v jeho filmografii nevyskytuje. Fanoušci spekulují, zda se tyto dvě výrazné osobnosti filmového světa někdy setkají na place. Nolan je známý svými komplexními a vizuálně ohromujícími filmy, které často zkoumají témata času, identity a vnímání. Hartnett se zase etabloval jako charakterní herec, který se nebojí experimentovat a ztvárňovat postavy s morálními dilematy.

Spojení Nolanova režijního stylu a Hartnettovy herecké flexibility by mohlo přinést fascinující výsledky. Zatím však zůstává pouze u spekulací a přání fanoušků. Hartnett se v rozhovorech o Nolanovi vyjadřuje s respektem a obdivem, ale o případné spolupráci se zatím nezmínil.

Josh Hartnett, idol devadesátek a hvězda filmů jako Pearl Harbor a Černý jestřáb sestřelen, se po delší odmlce vrací na televizní obrazovky. Ačkoliv se v posledních letech objevoval spíše v nezávislých filmech, jeho charisma a herecký talent zůstávají nepopiratelné. Fanoušci se tak můžou těšit na jeho návrat v novém světle.

Ačkoliv detaily o jeho novém projektu zatím zůstávají zahaleny tajemstvím, šušká se o napínavém thrilleru s kriminální zápletkou. Pro Hartnetta by to znamenalo odklon od rolí romantických hrdinů, kterými se proslavil na začátku své kariéry. Zda se mu podaří navázat na úspěchy filmů s Joshem Hartnettem, které ho katapultovaly mezi hollywoodskou elitu, ukáže až čas. Jedno je ale jisté - jeho návrat na televizní obrazovky bude bezpochyby událostí, která nenechá filmové fanoušky chladnými.

Nejnovější projekty a budoucnost

Josh Hartnett, známý pro své role ve filmech jako Pearl Harbor, Černý jestřáb sestřelen a Sin City - Město hříchu, si v posledních letech vybírá spíše nezávislé a artové projekty. V roce 2023 ho diváci mohli vidět v thrilleru Wrath of Man Guye Ritchieho po boku Jasona Stathama a ve sci-fi filmu The Long Home od Jamese Franca.

V současné době není o žádném připravovaném filmu s Joshem Hartnettem v hlavní roli oficiálně známo. Herec se netají tím, že si dává načas s výběrem rolí a upřednostňuje kvalitu nad kvantitou. Fanoušci ale doufají, že se brzy objeví v nějakém zajímavém projektu, ať už půjde o blockbuster, nebo komornější drama.

Zajímavosti ze života Joshe Hartnetta

Ačkoliv si ho spojujeme s hollywoodskými trháky, Josh Hartnett si od začátku kariéry pečlivě vybíral role a odmítal ty, které mu neseděly. Věděli jste, že odmítl roli Supermana v sérii filmů, která nakonec proslavila Henryho Cavilla? Hartnett se nechtěl nechat zaškatulkovat jako akční hrdina a upřednostnil role s větší psychologickou hloubkou. To dokazuje i jeho účast ve filmech jako "Pearl Harbor", kde ztvárnil pilota Dannyho Walkera, nebo "Black Hawk Down", syrové válečné drama od Ridleyho Scotta. Jeho filmografie je plná žánrově pestrých snímků, od romantické komedie "40 dní a 40 nocí" po mysteriózní thriller "Sin City". Josh Hartnett není jen talentovaný herec, ale také vášnivý hudebník. Své hudební nadání ale zatím předvádí pouze v soukromí.

Výběr nejlepších filmů s Joshem Hartnettem

Josh Hartnett, idol mnoha z nás z počátku tisíciletí, má za sebou pestrou filmografii. Od romantických komedií po válečné dramata, Hartnett dokázal, že má talent na ztvárnění široké škály rolí. Které z jeho filmů ale patří mezi ty nejlepší?

Pro milovníky romantiky je tu nestárnoucí klasika "Pearl Harbor" (2001), kde si zahrál po boku Bena Afflecka a Kate Beckinsale. Film vypráví fiktivní milostný trojúhelník na pozadí skutečné historické události, útoku na Pearl Harbor.

Pro ty, kteří preferují napětí, je tu thriller "Černý jestřáb sestřelen" (2001) od režiséra Ridleyho Scotta. Hartnett zde ztvárnil vojáka amerických speciálních jednotek během mise v Somálsku. Film je známý svým realistickým zobrazením války a získal Oscara za nejlepší střih a zvuk.

Z trochu jiného soudku je pak kriminální drama "Sin City - Město hříchu" (2005) od Roberta Rodrigueze a Franka Millera. Hartnett si zde zahrál menší, ale důležitou roli The Mana, tajemného zabijáka. Film je vizuálně ohromující, černobílý s prvky výrazných barev, a stal se kultovní klasikou.

A nesmíme zapomenout ani na "Šťastné nehody" (2000), romantickou komedii s prvky fantasy, kde si Hartnett zahrál po boku Gwyneth Paltrow. Film vypráví o muži, který se zamiluje do ženy, jež pochází z paralelního vesmíru.

Výběr nejlepších filmů Joshe Hartnetta je samozřejmě subjektivní a záleží na vkusu každého diváka. Jeho filmografie je ale natolik pestrá, že si v ní každý najde to své.

Publikováno: 28. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: FilipJanovsky

Tagy: josh hartnett filmy | filmy s joshem hartnettem