Internetová televize je digitální službou budoucnosti

Doba, kdy jsme s nadšením chodili do kina je do jisté míry pryč. V současnosti mají milovníci filmů daleko dostupnější nástroje k tomu, aby mohli sledovat svůj oblíbený obsah. Nemáme teď na mysli kabelové, pozemní nebo satelitní vysílání. Je to internetová televize, která se dostala do povědomí všech. A vy možná budete těmi dalšími.

  • Digitální distribuce televizního obsahu.
  • Dostupná na internetu.
  • Povětšinou má placenou podobu.

Internetová televize neboli webová televize

Internetová televize samozřejmě přináší bezpočet nejrůznějších výhod. Jak už prozrazuje její název, funguje na internetu, takže odkudkoliv a kdekoliv máte připojení. Kvůli webové televizi nemusíte nic vrtat ani bourat. Řešit pochopitelně není třeba ani změnu vysílače nebo jiné technické záležitosti.

Televize na internetu je naopak spojena s příjemnými benefity. Často jde o službu, kterou v případě nelibosti můžete okamžitě vypovědět. Internetová televize nabízí možnost nahrávání vybraných pořadů. Zároveň umožňuje shlédnout televizní obsah několik dnů nazpět. Výjimkou dokonce není ani využití tlačítka Pause, kdy si můžete film stopnout a za chvíli opět pustit.

Sledování placených kanálů je na vzestupu

Je pravdou, že webová televize je v poslední době na vzestupu. Dokazují to nejrůznější statistické údaje. Některé z nich Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky, která je poměrně jasně vypovídající.

PředmětHodnota
Sledování internetové televize42 % lidí
Generace 16 až 24 let67 %
Generace nad 75 let6 %
Počítač nebo tablet v domácnosti79 %
Internet v domácnosti82 %
Jak je to se sledovaností internetové televize?

Z tabulky je celkem patrné, že většina domácností má v dnešní době možnost sledovat internetovou televizi, respektive vlastní potřebné technické vybavení.

Internetová televize – největší poskytovatelé

Na závěr se pojďme ještě zmínit o tom, kdo vlastně takové služby nabízí. V českém prostředí je to například MALL.TV nebo Stream.cz čili Televize Seznam. Určité vysílání je zdarma, jiné je naopak zpoplatněné. V celosvětovém měřítku je známý například Netflix, YouTube, HBO GO, Amazon Video a mnohé další.