Gérard Depardieu: Filmová legenda na dosah ruky

Depardieu Filmy

Nejslavnější filmy Gérarda Depardieu

Gérard Depardieu, francouzská herecká legenda, si zahrál ve více než 200 filmech a zanechal nesmazatlnou stopu ve světové kinematografii. Jeho charisma, talent a neuvěřitelná škála rolí z něj udělaly jednoho z nejvýznamnějších herců moderní doby. Mezi jeho nejznámější filmy patří:

  • Cyrano z Bergeracu (1990): Tato adaptace klasické divadelní hry Edmonda Rostanda vynesla Depardieuovi Cenu pro nejlepšího herce na Filmovém festivalu v Cannes a nominaci na Oscara. Jeho ztvárnění Cyrana, muže s velkým nosem a ještě větším srdcem, je považováno za jeden z jeho vrcholných hereckých výkonů.
  • Zelená karta (1990): Romantická komedie, ve které si Depardieu zahrál po boku Andie MacDowell. Film vypráví příběh o sňatku z rozumu, který se změní v nečekanou lásku. Zelená karta získala Zlatý glóbus za nejlepší film (komedie/muzikál).
  • 1492: Dobytí ráje (1992): Historický velkofilm Ridleyho Scotta, ve kterém Depardieu ztvárnil Kryštofa Kolumba. Film sleduje Kolumbovu cestu do Ameriky a jeho snahu o nalezení nové cesty do Indie.
  • Asterix a Obelix (1999): První filmová adaptace slavného francouzského komiksu, ve které Depardieu ztvárnil dobrosrdečného, ale poněkud nešikovného Obelixe. Film se stal kasovním trhákem a následovalo ho několik pokračování.
  • Poslední metro (1980): Drama odehrávající se v Paříži během nacistické okupace. Depardieu zde hraje tajemného muže, který pomáhá židovskému divadelnímu režisérovi skrývat se před nacisty. Film získal 10 Césarů, francouzských filmových cen.

Toto je jen malý výběr z bohaté filmografie Gérarda Depardieu. Jeho filmy oslovují diváky po celém světě a jeho talent a charisma z něj dělají nezapomenutelnou postavu filmové historie.

Komedie s Depardieuem, u kterých se zasmějete

Gérard Depardieu, tenhle charismatický Francouz, si zahrál ve spoustě filmů, ale komedie mu sedí obzvlášť. Jeho talent pro fyzický humor a geniální mimika z něj dělají krále smíchu. Vzpomeňte si na "Mezi strništi máku" s Catherine Deneuve, kde hraje dobrosrdečného, ale trochu natvrdlého farmáře. Jeho snaha zapůsobit na krásnou sousedku je plná trapasů a gagů, u kterých se budete smát do roztrhání břicha. A co teprve "Uprchlíci", kde se jako svérázný uprchlík snaží přizpůsobit životu v Německu? Jeho střet kultur a jazyková bariéra jsou zdrojem nekonečné zábavy. Depardieu prostě umí rozesmát i v těch nejabsurdnějších situacích. Jeho komedie jsou zárukou dobré nálady a nezapomenutelného filmového zážitku.

Dramata, která vás chytnou za srdce

Gérard Depardieu, herecká legenda s nezaměnitelným hlasem a charismatem, nás okouzluje na plátnech kin již desítky let. Jeho filmografie čítá neuvěřitelné množství snímků napříč žánry, ale ty, které v nás zanechávají nejhlubší stopu, jsou často ta dramata, jež nám otevírají okno do hlubin lidské duše.

depardieu filmy

Kdo by neznal jeho roli ve filmu "Zelená karta", kde ztvárnil svérázného Francouze, který uzavře sňatek z rozumu s Američankou, aby získal zelenou kartu? Příběh plný humoru a romantiky se postupně proměňuje v dojemné drama o lásce, která překoná všechny překážky. Podobně silný zážitek nabízí i film "Jean de Florette", kde Depardieu exceluje v roli dobrosrdečného, ale osudem zkoušeného rolníka. Jeho boj o holou existenci v nehostinném prostředí francouzského venkova je strhující podívanou, která diváka nenechá chladným.

A nesmíme zapomenout ani na filmy jako "Cyrano z Bergeracu", kde Depardieu mistrně ztvárnil postavu muže s velkým srdcem ukrytým za nehezkou tváří, nebo "Camille Claudel", strhující příběh o vášnivé lásce a umělecké genialitě. Všechny tyto filmy spojuje Depardieuův nezaměnitelný herecký projev, který dává každé postavě hloubku a lidskost. Jeho schopnost zprostředkovat emoce a vtáhnout diváka do děje je prostě jedinečná.

Historické filmy s Depardieuem v hlavní roli

Gérard Depardieu, francouzská herecká legenda, se nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie svými nezapomenutelnými rolemi. Jeho charisma a herecký talent mu umožnily ztvárnit širokou škálu postav, včetně historických osobností. Mezi jeho nejvýznamnější počiny v tomto žánru patří role Cyrana z Bergeracu ve stejnojmenném filmu z roku 1990. Depardieuův výkon v roli vášnivého, ale zároveň tragického básníka a šermíře mu vynesl Cenu pro nejlepšího herce na festivalu v Cannes a nominaci na Oscara. Další významnou historickou rolí Gérarda Depardieua je postava Edmonda Dantèse v adaptaci Dumasova románu Hrabě Monte Cristo z roku 1998. Jeho ztvárnění muže, který je nespravedlivě uvězněn a po letech se mstí svým nepřátelům, je plné emocí a napětí. V roce 1986 se Depardieu představil v roli charismatického rolníka v historickém dramatu Jean de Florette, odehrávajícím se ve Francii na počátku 20. století. Film, který je adaptací románu Marcela Pagnola, získal řadu ocenění a je považován za jeden z nejlepších francouzských filmů všech dob. Gérard Depardieu se objevil i v dalších historických filmech, jako například 1492: Dobytí ráje, kde ztvárnil Kryštofa Kolumba, nebo Vatel, kde si zahrál roli slavného kuchaře Françoise Vatela. Jeho výkony v těchto filmech potvrdily jeho postavení jednoho z nejvýznamnějších herců své generace a jeho schopnost oživit historické postavy s přesvědčivostí a hloubkou.

depardieu filmy

Spolupráce s významnými režiséry

Gérard Depardieu, to je jméno, které rezonuje světem filmu už desítky let. Jeho talent a charisma mu otevřely dveře do projektů těch nejvýznamnějších režisérů. Spolupracoval s velikány jako je François Truffaut, s nímž natočil například snímek "Poslední metro". Nesmíme zapomenout ani na spolupráci s Andrzejem Wajdou na filmu "Danton", kde Depardieu ztvárnil hlavní roli. Jeho filmografie se pyšní i filmy od Bernarda Blier, Maurice Pialata nebo Alaina Resnaise. Každá z těchto spoluprací obohatila Depardieua o nové zkušenosti a umožnila mu rozvinout svůj herecký talent do neuvěřitelných rozměrů. Jeho schopnost vcítit se do role a předat emoce divákům z něj učinila jednoho z nejvýraznějších herců filmové historie.

Název filmu Rok vydání Žánr
Zelená karta 1990 Romantická komedie
1492: Dobytí ráje 1992 Historický / Dobrodružný
Asterix a Obelix: Mise Kleopatra 2002 Komedie

Nezapomenutelné herecké výkony

Gérard Depardieu, herecká legenda s nezaměnitelným charisma, zanechal v srdcích diváků nesmazatelnou stopu. Jeho filmografie čítá přes 200 filmů a zahrnuje širokou škálu žánrů od dramatu přes komedie až po historické snímky. Depardieu se s neuvěřitelnou lehkostí dokáže převtělit do jakéhokoli charakteru a jeho herecké výkony jsou vždy strhující a emotivní.

Mezi jeho nezapomenutelné role patří například postava Cyrana z Bergeracu ve stejnojmenném filmu z roku 1990. Depardieuův mistrovský výkon mu vynesl Césara pro nejlepšího herce a nominaci na Oscara. Jeho ztvárnění Cyrana, muže s velkým srdcem a ještě větším nosem, je plné vášně, humoru a tragiky.

Další ikonickou rolí Gérarda Depardieua je Obelix v sérii filmů o Asterixovi a Obelixovi. Jeho komediální talent a fyzická zdatnost z něj udělaly ideálního představitele dobrosrdečného, ale trochu natvrdlého Galáta. Diváci ho milují pro jeho nakažlivý smích a neutuchající chuť k jídlu a boji s Římany.

Depardieu však není jen mistrem komedie a historických dramat. Jeho herecký rejstřík je mnohem širší. Dokázal to například ve filmu Zelená karta z roku 1990, kde si zahrál po boku Andie MacDowell. Jeho ztvárnění Georgese, svobodného Francouze, který uzavře sňatek z účelu s Američankou, je plné šarmu, vtipu a romantiky.

depardieu filmy

Gérard Depardieu je zkrátka herecký chameleon, který se nebojí žádných výzev. Jeho filmy a jeho herecké výkony nás baví, dojímají a nutí k zamyšlení už desítky let. Ať už hraje romantického hrdinu, tragického hrdinu nebo komického antihrdinu, vždycky nám dává najevo, proč je považován za jednoho z nejlepších herců všech dob.

Ceny a ocenění Gérarda Depardieu

Gérard Depardieu, francouzská herecká legenda, si zahrál v nespočtu filmů, které se staly klasikou. Jeho talent a charisma mu vynesly uznání po celém světě a také řadu prestižních ocenění. Mezi jeho nejvýznamnější filmové počiny patří filmy jako "Cyrano z Bergeracu", za který získal Cenu pro nejlepšího herce na festivalu v Cannes v roce 1990, a nominaci na Oscara. Jeho role ve filmu "Zelená karta" mu v roce 1991 vynesla Zlatý glóbus pro nejlepšího herce v komedii nebo muzikálu. Depardieu byl také oceněn dvěma cenami César, nejprestižnějším francouzským filmovým oceněním, za filmy "Poslední metro" (1981) a "Jean de Florette" (1987). Za své celoživotní dílo obdržel v roce 1996 Zlatého medvěda na filmovém festivalu v Berlíně. Jeho filmografie je plná dalších skvělých filmů, jako jsou "1492: Dobytí ráje", "Asterix a Obelix", "Muž se železnou maskou" a mnoho dalších. Gérard Depardieu je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších herců filmové historie a jeho filmy si získaly srdce diváků po celém světě.

Depardieuovy filmy jsou jako staré dobré víno – s věkem získávají na síle a chuti.

Eliška Novotná

Zajímavosti z natáčení Depardieuových filmů

Gérard Depardieu, tento francouzský herecký velikán, je známý nejen svými působivými výkony, ale také svými historkami z natáčení. Jeho charisma a vášeň pro herectví se často prolínají s jeho zálibou v dobrém jídle a pití, což vede k mnoha humorným situacím.

Při natáčení filmu "Zelená karta" si Depardieu údajně zamiloval americké koblihy natolik, že jich denně spořádal desítky. Jeho apetit prý štáb natolik ohromil, že mu museli koblihy schovávat, aby měl dost energie i na natáčení.

Během natáčení filmu "Cyrano z Bergeracu" zase Depardieu trval na tom, že bude nosit pravý, mohutný nos Cyrana, který mu maskéři každý den pracně aplikovali. Nos byl tak těžký a nepohodlný, že Depardieu často ztrácel trpělivost a štáb se musel obrnit notnou dávkou tolerance.

Ačkoliv se o Depardieuovi tradují historky o jeho výbušné povaze, kolegové herci i členové štábu se shodují, že je to především velký profesionál s obrovským srdcem. Jeho vášeň pro herectví je nakažlivá a jeho přítomnost na place dodává natáčení nezaměnitelnou energii.

depardieu filmy

Gérard Depardieu: Ikona francouzského filmu

Gérard Depardieu, to jméno rezonuje kinematografií už desítky let. Jeho tvář, charismatická i drsná zároveň, se stala synonymem pro francouzský film. Od dramatických rolí, které mu vynesly mezinárodní uznání, až po komediální postavy, jež rozesmávaly miliony diváků, Depardieu zanechal v srdcích filmových fanoušků nesmazatelnou stopu. Jeho filmografie čítá přes 200 snímků a zahrnuje spolupráce s těmi největšími režisérskými osobnostmi. Kdo by neznal jeho roli ve filmu "Cyrano z Bergeracu", za kterou byl oceněn Oscarem? Jeho výkon v "Zelené kartě" zase dokázal, že si s lehkostí poradí i s hollywoodskou produkcí. Ale Depardieu není jen herec jednoho žánru. Jeho talent se rozprostírá od historických dramat jako "Jean od Floretty" až po komedie typu "Mezi strništi vlčí máky". Ať už hraje drsného policistu, romantického hrdinu nebo obyčejného muže zmítaného vášněmi, Depardieu do každé role vkládá kus sebe sama, čímž vytváří postavy uvěřitelné a lidské. Jeho filmy jsou oknem do francouzské duše, zrcadlí její krásu i temnotu, humor i smutek. A Gérard Depardieu je tím nejlepším průvodcem na této fascinující cestě.

Kde sledovat filmy s Gérardem Depardieu?

Gérard Depardieu, to je legenda! Jeho charisma a herecký talent uchvátili divákov po celom svete. Ak patríte k jeho fanúšikom alebo len chcete spoznať jeho tvorbu, určite vás zaujíma, kde si môžete pozrieť jeho filmy. Možností je viacero.

Televízne stanice

Klasikou sú televízne stanice. Pravidelne zaraďujú do svojho programu filmy s týmto francúzskym velikánom. Sledujte programové štruktúry a určite natrafíte na filmy ako "Zelená karta", "1492: Dobytie raja" alebo "Asterix a Obelix".

Online streamovacie služby

Ďalšou možnosťou sú online streamovacie služby. Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video - všetky tieto platformy ponúkajú široký výber filmov, vrátane tých s Gérardom Depardieu. Stačí zadať jeho meno do vyhľadávania a vybrať si film podľa vašej chuti. Výhodou streamovacích služieb je, že filmy si môžete pozrieť kedykoľvek a kdekoľvek, stačí vám na to internetové pripojenie.

Požičovne DVD a Blu-ray diskov

A nezabúdajme ani na požičovne DVD a Blu-ray diskov. Aj keď v dnešnej dobe digitálneho obsahu už nie sú tak rozšírené, stále predstavujú možnosť, ako si pozrieť filmy s Gérardom Depardieu. V požičovniach nájdete aj staršie snímky, ktoré nie sú dostupné online.

depardieu filmy

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: FilipJanovsky

Tagy: depardieu filmy | filmy s gérardem depardieu