Fortnite – Počítačová hra, co si podmanila celý svět

Počítačová hra Fortnite je stejně známá a úspěšná, jako Minecraft. Možná jen s tím rozdílem, že tento herní titul od Epic Games si během jediného roku získal přízeň více jak 125 milionů hráčů z celého světa. A tato čísla pochopitelně jenom rostou. Pojďme si tedy představit tento herní klenot do detailu.

  • První vydání v roce 2017.
  • Propojení střílečky a budovatelské hry.
  • Hru hraje více jak 350 milionů hráčů.

Úspěšnost Fortnite v podání mnoha ocenění

Ještě než se pustíme do podrobnějšího představení Fortnite, respektive do jednotlivých hracích módů, je čas předložit důkazy o popularitě hry. Jsou to nejrůznější ocenění, která herní titul sbírá v podstatě od roku 2017, kdy vyšlo první vydání. V tabulce níže můžete vidět jen několik málo příkladů.

ObdobíVítěz kategorie
2018Webby Awards
2018Teen Choice Awards
201915th British Academy Games Awards
2019Famitsu Awards
Jaké ocenění získala tato populární hra?

Vyberte si ten správný herní režim

Ve hře Fortnite máte samozřejmě na výběr. Pokud si chcete užít hru jeden proti jednomu, jasnou volbou je režim Fortna: Save the World. Jestliže dáváte přednost daleko agresivnějšímu a akčnějšímu hraní, můžete vyzkoušet Fortna: Battle Royale. Hra proti sto hráčům osloví jistě mnohé.

V úvodu tohoto článku jsme zmiňovali, že jde o spojení střílečky a budovatelského herního módu. A právě to dokazuje poslední herní režim. Tím je Fortna Creative. Svět, ve kterém si můžete dělat víceméně co chcete a můžete neomezeně budovat cokoliv. Společnost Epic Games se tak postarala o to, aby se v této hře našel opravdu každý. A to se jí také podařilo.

Fortnite pro všechny herní platformy

Široká hráčská základna vznikla nejenom díky jedinečné hratelnosti této hry. Určitě k tomu jistou měrou přispělo to, že je dostupná na různých platformách. Není to jen systém Microsoft Windows a macOS. Dále je to PS, Sony, Nintendo Switch a mobilní systémy iOS a Android.