Filmy a seriály: Ty nejlepší vánoční filmy pro sváteční pohodu

Top Vánoční Filmy

Klasické vánoční pohádky

Žádný Štědrý den se neobejde bez pohádek. Ty klasické české vánoční pohádky v nás probouzí nostalgii a kouzlo Vánoc. Kdo by neznal Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou, Pyšnou princeznu s půvabnou Alenou Vránovou nebo Mrazíka s krásnou Nastěnkou? Tyto pohádky se staly nedílnou součástí vánoční atmosféry a generace na nich vyrůstaly. Kouzelné příběhy plné lásky, dobra a naděje nám připomínají pravé hodnoty Vánoc a dávají nám naději, že i v těžkých časech dobro vždycky zvítězí.

Romantické komedie pod stromečkem

Vánoce jsou jako stvořené pro romantické komedie! Hřejivá atmosféra, třpytivé dekorace a vůně cukroví – to vše vytváří perfektní kulisu pro příběhy plné lásky, humoru a vánočního kouzla. Ať už hledáte film pro zamilovaný večer ve dvou nebo zábavu pro celou rodinu, romantická komedie s vánoční tematikou vás zaručeně dostane do sváteční nálady. Pusťte si nestárnoucí klasiky jako "Láska nebeská" nebo "Sám doma", případně dejte šanci některé z novinek.

Animované filmy pro celou rodinu

Animované filmy už dávno nejsou jen pro děti! Existuje spousta skvělých animáků, které si užijí malí i velcí diváci. Od disneyovek plných písniček a kouzel, přes dobrodružné příběhy od Pixaru až po japonské anime filmy, které vám vezmou dech. Animované filmy nám otevírají dveře do fantastických světů, rozesmějí nás i rozpláčou a často v sobě skrývají hlubší myšlenky, nad kterými se zamyslí celá rodina. Takže až budete příště vybírat film na večer, zkuste dát animáku šanci. Možná budete překvapeni, jak moc si ho užijete!

Dojemné příběhy plné emocí

Život nám často servíruje příběhy, které v nás zanechají hlubokou stopu. Jsou to příběhy plné síly, naděje a lidskosti, které nám připomínají, co je v životě skutečně důležité. Ať už jde o příběh statečného boje s nemocí, nezištné pomoci bližnímu v nouzi nebo nečekaného setkání po letech odloučení, tyto příběhy nás dokáží chytit za srdce a inspirovat nás. V těžkých chvílích nám připomínají, že i přes všechny překážky existuje dobro a že lidský duch dokáže zdolat i ty největší výzvy.

Nejlepší vánoční komedie

Vánoce bez pohodové atmosféry a smíchu? Nepřijatelné! Naštěstí existuje spousta filmů, které vám s tím pomohou. Mezi klasiky patří jednoznačně "Sám doma", kde roztomilý Kevin bojuje s lupiči. Chcete něco romantičtějšího? "Láska nebeská" proplete několik příběhů s láskou a humorem. Pokud máte rádi spíše černý humor, sáhněte po "Santa je úchyl!". A nesmíme zapomenout na českou klasiku "Pelíšky", která sice není vyloženě vánoční, ale atmosféru Vánoc v socialistickém Československu vystihuje dokonale. Tak si udělejte horkou čokoládu, zachumlejte se do deky a užijte si filmový maraton!

Hororové Vánoce s tajemstvím

Vánoce, čas klidu, pohody a rodinných sešlostí, se můžou snadno proměnit v horor. Představte si tu hrůzu: stromeček vzplane jako pochodeň, kapr ožije a začne útočit na ozdoby, a děda Mráz se zasekne v komíně s děsivým zavytím. Naštěstí se jedná jen o černý humor. Pravé vánoční tajemství se často skrývá v detailech: zapomenutý dárek na půdě, záhadný vzkaz v cukroví, nebo šepot duchů minulých Vánoc. Ať už věříte na nadpřirozeno, nebo ne, jedno je jisté: Vánoce jsou plné magie a překvapení.

České vánoční klasiky

Vánoce bez pohádek by nebyly těmi pravými. Mezi ty nejikoničtější české vánoční klasiky patří bezesporu pohádky Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna a Mrazík. Tyto filmy, plné kouzelných příběhů, krásných kostýmů a chytlavých písní, si získaly srdce diváků všech generací a každoročně je s napětím sledujeme u stromečku. Zapomenout nesmíme ani na animované pohádky, jako je Štědrý večer pana rady Vacátka nebo Vánoční koleda, které nás přenesou do kouzelného světa fantazie. Ať už dáváte přednost klasickým pohádkám s princeznami a draky, nebo modernějším příběhům, jedno je jisté: české vánoční pohádky k tomuto svátečnímu období neodmyslitelně patří a vytváří tu pravou vánoční atmosféru.

Tipy na vánoční seriály

Vánoce se blíží a s nimi i čas na odpočinek s hrnkem svařáku a dobrým seriálem. Pokud hledáte tipy na vánoční atmosféru, zkuste klasiku jako je "Sám doma" nebo "Láska nebeská". Pro milovníky romantiky doporučujeme "Vánoční princ" na Netflixu. Pokud máte rádi napětí, nenechte si ujít "Krampus: Děsivý Mikuláš". A pro ty, kteří preferují pohádky, je tu nestárnoucí "Tři oříšky pro Popelku". Užijte si vánoční čas s těmi nejlepšími seriály!

Publikováno: 14. 06. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: FilipJanovsky

Tagy: top vánoční filmy | nejlepší vánoční filmy