Členové Alkeholu prozradili tajemství své dlouhověkosti

Členové Alkehol

Současní členové

Kapelu Alkehol v současné době tvoří čtyři hudebníci. Frontmanem a zpěvákem je Ota Hereš, který je zároveň autorem drtivé většiny textů a hudby. Na kytaru hraje a zpívá Josef Šatek, baskytaru má na starosti Martin Bartůšek a za bicími sedí Lukáš Pál.

Ota Hereš je duší kapely už od jejího založení v roce 1988. Jeho charakteristický hlas a energické vystupování jsou pro Alkehol nezaměnitelné. Josef Šatek se ke kapele přidal v roce 1992 a od té doby tvoří s Otou nerozlučnou dvojici. Martin Bartůšek je v kapele od roku 2003 a Lukáš Pál, nejmladší člen, bubnuje s Alkeholem od roku 2010.

Všichni členové kapely jsou zkušení muzikanti, kteří mají za sebou bohatou hudební minulost. Společně tvoří sehranou partu, která na pódiu předává energii a nadšení svým fanouškům.

Ota Hereš

Ota Hereš je baskytaristou skupiny Alkehol od roku 1992. Jeho příchod do kapely byl v podstatě náhodný. Po odchodu původního baskytaristy Ladislava Křížka hledali Alkehol náhradu. Ota, který znal kapelu z jejich koncertů, se o volném místě dozvěděl od kamaráda a rozhodl se, že to zkusí. Na konkurzu uspěl a stal se tak členem Alkeholu.

S Alkeholem nahrál Ota všechna alba od desky "Růže z papíru" (1993) a s kapelou procestoval celou Českou republiku i Slovensko. Jeho energické pódiové vystoupení a charakteristický vzhled s dlouhými vlasy a vousy z něj udělaly jednu z nejvýraznějších postav kapely.

Ota je známý svým smyslem pro humor a optimismem, který přenáší i na pódium. Kromě Alkeholu působí také v kapele Harlej, kde hraje na baskytaru a zpívá. Je také autorem hudby a textů. Jeho hudební kariéra je úzce spjata s Alkeholem, se kterým prožil nespočet koncertů a festivalů a stal se tak neodmyslitelnou součástí české rockové scény.

František Štěrba

František Štěrba je nepostradatelným článkem legendární české metalové kapely Alkehol. Jakožto baskytarista s nimi brázdí pódia už od roku 1988, kdy kapela vznikla. Jeho hutné basové linky tvoří základní kámen pro energický zvuk Alkeholu a dodávají skladbám nezaměnitelný groove. Kromě baskytary František v kapele působí i jako vokalista, a to konkrétně ve skladbách "Dej mi víc", "Geniální" a "Na věky věků". Jeho charakteristický hlas dodává těmto písním specifickou atmosféru.

František Štěrba je známý svou energií a nasazením, které vkládá do každého koncertu. Jeho pódiové projevy jsou plné života a strhávají publikum k tanci a zpěvu. Je jasné, že hudba je jeho vášní a na pódiu je ve svém živlu. Kromě Alkeholu působí František i v kapele Harlej, kde se setkává s Otou Herešem, frontmanem Alkeholu.

Josef Šatek

Josef Šatek je nedílnou součástí české rockové legendy Alkehol. Jakožto baskytarista a jeden ze zakládajících členů kapely je jeho přínos k nezaměnitelnému zvuku Alkeholu nesporný. Svou hudební dráhu započal v 80. letech a s Alkeholem prošel všemi etapami jejich existence, od prvních koncertů v pražských klubech až po vyprodané haly a festivalová pódia.

Jeho energické pódiové vystoupení a charakteristický vzhled s dlouhými vlasy a vousy z něj udělaly jednu z nejvýraznějších postav české rockové scény. Kromě baskytary Josef Šatek v Alkeholu působí i jako vokalista, a to především ve skladbách s humorným podtextem, které jsou pro kapelu typické. Jeho hlasový projev dodává těmto písním specifický šmrnc a nezapomenutelnou atmosféru.

Josef Šatek je důkazem, že i baskytarista může být frontmanem a bavit publikum nejen svou hrou, ale i projevem. Jeho energie a nadšení pro hudbu jsou nakažlivé a dělají z každého koncertu Alkeholu nezapomenutelný zážitek.

Lukáš Pál

Lukáš Pál je nepostradatelným článkem rockové kapely Alkehol již od roku 1999, kdy se chopil baskytary a vokálů. Jeho příchod do kapely byl pro Alkehol zásadní, jelikož nahradil původního člena, Otou Herešem. Lukášova energie a hudební nadání dodaly kapele nový impuls a pomohly utvářet charakteristický zvuk Alkeholu, který si fanoušci zamilovali.

Kromě baskytary a vokálů je Lukáš známý také svým smyslem pro humor a nezapomenutelnými pódiovými kreacemi. Jeho charisma a interakce s publikem jsou nedílnou součástí energických koncertů Alkeholu.

Během svého působení v kapele se Lukáš podílel na nahrávání mnoha alb, která se stala stálicemi české rockové scény. Mezi nejznámější patří například alba "Smutné a veselé příběhy", "Pojďme se napít" nebo "Ať žije pivo". Jeho baskytarové linky a vokály se nesmazatelně zapsaly do srdcí fanoušků a pomohly Alkeholu vybudovat si pevnou pozici na české hudební scéně.

Bývalí členové

Kapela Alkehol prošla během své existence několika personálními změnami. Mezi nejvýraznější postavy, které kapelou prošly, patří bubeník Oto Váňa, který s Alkeholem nahrál první dvě alba. Po jeho odchodu se na bicí nástroje posadil Martin Melmus, který s kapelou nahrál alba "U nás v garáži" a "Svatá trojice". Další výraznou změnou byl příchod kytaristy Petra "Kuřete" Kukovičiče, který s Alkeholem nahrál alba "Na věky věkův" a "1997". Později se Kuře vrátil ke své původní kapele Kabát. Na postu baskytaristy se vystřídalo několik hudebníků, mezi nimiž jmenujme Lukáše Pospíšila a Jana "Johnyho" Koláře. V současné době hraje na baskytaru Tomáš "Bart" Balousek.

Petr Březina

Petr Březina je kytarista a zpěvák, známý především jako člen legendární české metalové kapely Alkehol. Narodil se 19. května 1970 a hudbě se věnuje od útlého věku. Do Alkeholu nastoupil v roce 1992 a od té doby s nimi nahrál nespočet alb, která se stala stálicemi na české metalové scéně. Mezi nejznámější patří "Světové války", "Na věky věků" nebo "Pojďme se napít".

Petr je uznávaným kytaristou s charakteristickým stylem hry. Jeho hutné riffy a melodická sóla jsou nedílnou součástí zvuku Alkeholu. Kromě kytary se Petr v kapele také aktivně podílí na vokálech, a to jak v doprovodných vokálech, tak i v sólových partech. Jeho hlas je syrový a energický, což perfektně ladí s celkovou image kapely.

Kromě působení v Alkeholu se Petr věnuje i dalším hudebním projektům. Je například členem kapely Harlej, kde hraje na kytaru a zpívá. Jeho hudební talent a energie z něj dělají nepostradatelného člena české metalové scény.

Martin Roman

Martin Roman je neodmyslitelnou součástí české hudební scény, a to především jako baskytarista legendární kapely Alkehol. Jeho cesta k muzice začala už v dětství, ale do podvědomí fanoušků se zapsal především svým působením v Alkeholu, kde působí od roku 1992. Jeho energické basové linky a charisma na pódiu jsou nezaměnitelné a dodávají kapele nezaměnitelný drajv.

Kromě baskytary Martin Roman také zpívá doprovodné vokály, čímž se podílí na charakteristickém zvuku Alkeholu. Jeho hudební talent a smysl pro humor se projevují i v jeho textařské tvorbě – je autorem některých textů kapely.

Martin Roman je důkazem, že i baskytarista může být nepřehlédnutelnou postavou kapely. Jeho přínos Alkeholu je nesporný a fanoušci ho milují pro jeho energii, humor a oddanost muzice.

Hostující členové

Alkehol, to je kapela, která si na pódiu vždycky ráda zapaří s kamarády muzikanty. Během let se na pódiu vystřídala pěkná řádka hostů. Pamatujete si třeba na to, jak si s Alkeholem zazpíval Aleš Brichta? Nebo jak si s nima zahrál na kytaru Kamil Střihavka? To byly jízdy! A co teprve, když se na pódiu objevil Lou Fanánek Hagen a přidal se k Otíkovi? To bylo něco neskutečného! Fanoušci byli vždycky nadšení, když viděli svoje oblíbené muzikanty pohromadě. A Alkehol? Ti si to užívali s nimi. Vždyť co je lepšího, než si zahrát s partou kámošů a užít si pořádnou hudební jízdu?

Spolupráce s dalšími umělci

Kapela Alkehol, známá svým nekompromisním rockovým stylem a texty opředenými pivní tematikou, si za dobu své existence vybudovala pevné místo na české hudební scéně. Během let se členové Alkeholu potkali a spolupracovali s řadou dalších umělců napříč žánry.

Ota Hereš, frontman kapely, propůjčil svůj charakteristický hlas například kapele Harlej na albu "Vzhůru do pekel", kde si zazpíval v duetu s Vláďou Šafránkem. Dále spolupracoval s kapelou Doga, se kterou nahrál píseň "Pražský rokenrol". Kytarista Josef Šálený se zase objevil po boku Aleše Brichty na jeho sólovém albu "Růže pro Algernon".

Spolupráce Alkeholu se neomezuje pouze na studiové nahrávky. Často se setkávají s dalšími hudebníky na pódiích festivalů a koncertů, kde společně baví fanoušky. Mezi stálé hosty na koncertech Alkeholu patří například Lou Fanánek Hagen, se kterým kapela často hraje píseň "Pijánovka", nebo Petr Janda z Olympicu.

Tyto spolupráce svědčí o tom, že Alkehol je kapelou otevřenou novým výzvám a kontaktům. Zároveň dokazují, že si členové kapely vybudovali respekt a uznání napříč hudební scénou.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: hudba

Autor: FilipJanovsky

Tagy: členové alkehol | členové hudební skupiny alkehol