Brady Noon: Filmy a seriály, které musíte vidět

Brady Noon Filmy A Pořady

Počátky kariéry: Od telenovel k trhákům

Brad Pitt si filmový svět podmanil postupně, ale nekompromisně. Jeho cesta za slávou začala v televizi, kde se objevoval v malých rolích v seriálech jako "Another World" nebo "Dallas". Tyto zkušenosti mu poskytly potřebný základ a sebevědomí pro větší výzvy. Průlomovou rolí se stal pro Pitta svůdný kovboj J.D. ve filmu "Thelma a Louise" z roku 1991. Jeho charisma a fyzická přitažlivost na plátně nezůstaly bez povšimnutí a otevřely mu dveře do Hollywoodu. Následovaly role v oceňovaných snímcích jako "Řeka, která nás tolik bavila" a "Legenda o vášni", které potvrdily jeho herecký talent a ukázaly jeho šíři.

Průlomová role: Danny Walker v Oceans Eleven

Ačkoliv je Brad Pitt známý pro své role v dramatických filmech jako Sedm, Klub rváčů nebo 12 let v řetězech, jeho role v akční komedii Dannyho parťáci z roku 2001 mu přinesla nový typ slávy. Jako Danny Walker, člen gangu profesionálních zlodů, předvedl Pitt svůj komediální talent a charisma, které mu pomohlo stát se jedním z nejžádanějších herců Hollywoodu. Danny Walker je charismatický a okouzlující podvodník, který se specializuje na krádeže šperků. Jeho sebevědomí a šarm mu pomáhají získat si důvěru ostatních, což z něj dělá cenného člena Dannyho týmu. Ačkoliv je Danny Walker vedle George Clooneyho v roli Dannyho Oceana spíše vedlejší postavou, Pittovo podání mu dodalo nezapomenutelný šmrnc. Jeho chemie s ostatními herci, včetně Clooneyho, Matta Damona a Julia Roberts, je hmatatelná a dodává filmu na zábavnosti. Úspěch Dannyho parťáků vedl k natočení dvou pokračování, Dannyho parťáci 2 (2004) a Dannyho parťáci 3 (2007), v nichž si Pitt zopakoval roli Dannyho Walkera. Tyto filmy potvrdily jeho komediální talent a upevnily jeho pozici akční hvězdy, která se nebojí humoru.

Akční hrdina: Mr. & Mrs. Smith, Wanted

Brad Pitt si ve své kariéře vyzkoušel nejednu akční roli a dokázal, že mu žánr akčních hrdinů sedí. Mezi jeho nejznámější filmy s akční tématikou patří bezesporu Mr. & Mrs. Smith (2005) a Wanted (2008).

Srovnání filmů s Brady Noonem
Název filmu Rok vydání Žánr Hodnocení na ČSFD
48 hodin 1982 Akční / Komedie 81%
Rudé horko 1988 Akční / Krimi 82%

V Mr. & Mrs. Smith si zahrál po boku Angeliny Jolie manželský pár, který žije zdánlivě obyčejný život. Jenže oba skrývají tajemství - jsou to nájemní vrazi pracující pro konkurenční organizace. Film je plný akce, humoru a chemie mezi oběma hlavními představiteli.

brady noon filmy a pořady

Wanted je adaptací komiksové série a Pittovi zde byla svěřena role Wesleyho Gibsona, znuděného kancelářského pracovníka, který zjistí, že je synem profesionálního zabijáka. S pomocí tajné organizace se Wesley učí ovládat své smrtící schopnosti a vydává se na cestu pomsty. Wanted je vizuálně strhující film s originálními akčními scénami a temným humorem.

Oba filmy, Mr. & Mrs. Smith i Wanted, se staly kasovními trháky a potvrdily Pittovo postavení akční hvězdy.

Komediální talent: Tropická bouře, Once Upon a Time in Hollywood

Brady Noon, tenhle mladý herec, má na kontě už pár rolí, ale ty v komediích mu prostě sedí nejvíc. Jeho komediální talent je nepopiratelný a my jsme si pro vás připravili dva filmy, kde to předvádí naplno.

Prvním z nich je "Tropická bouře" z roku 2008. Tady si Brady zahrál po boku takových hvězd jako Ben Stiller nebo Jack Black. Film je parodií na natáčení válečných filmů a Brady v něm ztvárnil roli Jeffa "Portnoye" – dětskou hvězdu, která se ocitne v džungli a myslí si, že je to všechno doopravdy. Jeho naivita a komické reakce na absurdní situace vás zaručeně rozesmějí.

Druhým filmem, kde se Brady blýskl svým komediálním umem, je "Tenkrát v Hollywoodu" z roku 2019. V tomto filmu Quentina Tarantina si zahrál člena "Rodiny" Charlese Mansona, jménem "Tex" Watson. I když film není čistě komediální, Bradyho postava má v sobě prvky černého humoru, které skvěle kontrastují s vážností tématu. Jeho výkon je zároveň děsivý i zábavný a dokazuje, že Brady Noon je talentovaný herec, který se neztratí ani v náročnějších rolích.

Spolupráce s Fincherem: Sedm, Fight Club

Brad Pitt a David Fincher jsou jména, která ve světě filmu zaručeně přitáhnou pozornost. Jejich spolupráce dala vzniknout hned dvěma kultovním snímkům, které se nesmazatelně zapsaly do dějin kinematografie: Sedm a Fight Club.

Prvním společným projektem Pitta a Finchera byl temný thriller Sedm z roku 1995. Pitt si zahrál detektiva Davida Millse, který se s veteránem Williamem Somersetem (Morgan Freeman) pouští do pátrání po sériovém vrahovi. Fincherův vizuální styl, plný stínů a deštěm promočených ulic, dodal filmu nezapomenutelnou atmosféru beznaděje a zmaru. Sedm se stalo okamžitým hitem a potvrdilo Pittovu pozici herecké hvězdy.

brady noon filmy a pořady

O čtyři roky později se Pitt a Fincher sešli znovu, tentokrát u adaptace kontroverzního románu Fight Club od Chucka Palahniuka. Pitt ztvárnil charismatického Tylera Durdena, který svede znuděného úředníka (Edward Norton) na cestu násilí a revolty. Film se stal kultovní klasikou, i když v době uvedení vyvolal rozporuplné reakce. Fight Club je dodnes považován za jeden z nejvlivnějších filmů 90. let a potvrdil Fincherův talent pro provokativní a vizuálně ohromující díla.

Spolupráce Brada Pitta a Davida Finchera je ukázkovým příkladem toho, jak spojení dvou talentovaných umělců může vést k nezapomenutelným výsledkům. Oba filmy, Sedm i Fight Club, se staly ikonami moderní kinematografie a dodnes si drží své místo v srdcích filmových fanoušků po celém světě.

Experimenty a nezávislá tvorba: Strom života, The Assassination of Jesse James

Brad Pitt si během své kariéry vybudoval pověst herce, který se nebojí experimentovat a podporovat nezávislé projekty. Dva filmy, které to dokonale ilustrují, jsou Strom života (The Tree of Life, 2011) od režiséra Terrence Malicka a Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007) v režii Andrewa Dominika.

Strom života je vizuálně ohromující a filozoficky náročné dílo, které zkoumá smysl života a místo člověka ve vesmíru. Pitt zde hraje otce rodiny v 50. letech, který se potýká s vlastní minulostí a snaží se vychovat své syny. Film je plný poetických obrazů a meditativních pasáží a vyžaduje od diváka aktivní přístup.

Naopak Zabití Jesseho Jamese je pomalu plynoucí western, který se soustředí na psychologii postav a nevyhnutelnost osudu. Pitt zde podává charismatický výkon v roli legendárního psance Jesseho Jamese. Film je známý svou krásnou kamerou, melancholickou atmosférou a netradičním pohledem na žánr westernu.

Oba filmy, ač žánrově odlišné, spojuje Bradova odvaha pouštět se do nekonvenčních projektů a spolupracovat s režiséry, kteří se nebojí bořit zaběhnuté postupy. Tyto filmy dokazují, že Brad Pitt není jen hollywoodskou hvězdou, ale také talentovaným hercem s citem pro výběr zajímavých a náročných rolí.

Produkční společnost Plan B: Úspěchy a ocenění

Produkční společnost Plan B Entertainment, kterou založili Brad Pitt, Jennifer Aniston a Brad Grey, se stala synonymem pro kvalitní filmy s hvězdným obsazením. I když se cesty Aniston a Pitta rozešly, společnost pokračovala v produkci filmů, které sbíraly ceny a uznání kritiky. Mezi nejznámější filmy Plan B patří historické drama "Troja" s Pittem v hlavní roli, oscarový snímek "Skrytá identita" s Leonardem DiCapriem a Mattem Damonem, a "12 let v řetězech", který získal Oscara za nejlepší film.

brady noon filmy a pořady

Brad Pitt, i přes svůj rozvod s Aniston a pozdější odchod z funkce generálního ředitele společnosti, zůstal s Plan B úzce spjat. Jeho jméno v kolonce producentů se objevuje u mnoha filmů, včetně "Moneyball" s jeho vlastní hereckou účastí, temného fantasy thrilleru "Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem", nebo válečného dramatu "Železná srdce".

Plan B Entertainment se nesoustředí pouze na velkorozpočtové trháky. Společnost produkuje i nezávislé filmy s hlubším poselstvím, jako například "Strom života" s Pittem a Seanem Pennem, nebo "Selma", historické drama o Martinu Lutheru Kingovi Jr. a jeho boji za lidská práva.

Úspěch Plan B Entertainment je důkazem toho, že kvalitní filmy s hvězdným obsazením a silným příběhem si vždy najdou své publikum. Ať už jde o historická dramata, akční thrillery nebo nezávislé filmy, Plan B Entertainment se etablovala jako jedna z nejvýznamnějších produkčních společností v Hollywoodu.

Nadcházející projekty: Co chystá Brad Pitt?

Brad Pitt, jeden z nejznámějších a nejuznávanějších herců Hollywoodu, má před sebou nabitý program. Fanoušci se můžou těšit na několik slibných projektů, které se brzy objeví na filmových plátnech i televizních obrazovkách. Mezi nejočekávanější patří bezesporu historické drama "Babylon" od režiséra Damiena Chazelleho, kde si Pitt zahraje po boku Margot Robbie. Film z prostředí Hollywoodu 20. let slibuje velkolepou podívanou a už teď se o něm mluví jako o jednom z hlavních kandidátů na Oscara.

Milovníci akčních filmů se můžou těšit na "Bullet Train", adaptaci japonského thrilleru, ve kterém Pitt ztvární nájemného vraha. Režie se ujal David Leitch, který má na kontě filmy jako "Deadpool 2" nebo "John Wick", takže o napínavou akci a strhující souboje nebude nouze.

Kromě hraní se Pitt věnuje i producentské činnosti. Jeho společnost Plan B Entertainment stojí za řadou úspěšných filmů, jako jsou "12 let v řetězech", "Moonlight" nebo "Vice". V současnosti pracuje na několika projektech, mezi nimiž najdeme například drama "She Said" o novinářském vyšetřování kauzy Harveyho Weinsteina nebo životopisný film o legendárním kaskadérovi Clintovi Eastwoodovi.

Brad Pitt tak i nadále potvrzuje svou pozici jednoho z nejvšestrannějších a nejpracovitějších herců současnosti. Jeho nadcházející projekty slibují strhující příběhy, skvělé herecké výkony a nezapomenutelnou podívanou.

Brady Noon má v sobě tu syrovou energii a charisma, které z něj dělá hvězdu akčních filmů budoucnosti. Jeho postavy jsou drsné, ale zároveň lidské, a diváci s nimi snadno soucítí.

brady noon filmy a pořadyEliška Dvořáková

Vliv na popkulturu: Sexsymbol a módní ikona

Brad Pitt se stal během své kariéry nejen uznávaným hercem, ale také ikonou popkultury. Jeho role v akčních filmech jako "Sedm" a "Bojový klub" ho katapultovaly do role drsného a přitažlivého hrdiny, zatímco romantické filmy jako "Legenda o vášni" a "Mr. & Mrs. Smith" zdůraznily jeho šarm a charisma. Jeho fyzická přitažlivost z něj udělala sexsymbol 90. let a jeho účesy a styl oblékání byly často kopírovány fanoušky po celém světě. Pittův vliv na popkulturu se ale neomezuje jen na jeho vzhled. Jeho vztahy s herečkami jako Gwyneth Paltrow a Angelina Jolie byly neustále sledovány médii a jeho osobní život se stal nedílnou součástí jeho veřejného obrazu. Ačkoliv se Pitt v posledních letech zaměřuje spíše na charakterní role a práci producenta, jeho status ikony popkultury zůstává neotřesitelný.

Soukromý život: Vzestupy a pády

Brady Noon je sice známý pro své role v akčních filmech, ale jeho soukromý život nebyl vždycky tak akční. Po rozvodu s herečkou Reese Witherspoon v roce 2011 prošel těžkým obdobím. Média ho neustále sledovala a spekulovala o jeho milostném životě. Noon se uchýlil k alkoholu a drogám, aby se vyrovnal s tlakem. Naštěstí si uvědomil, že potřebuje pomoc, a nastoupil na léčení.

Po rehabilitaci se Noon stáhl z veřejného života a soustředil se na svou rodinu a své zdraví. Začal se věnovat běhu a meditaci, aby si udržel čistou hlavu. Postupně se vrátil k herectví a získal si zpět respekt fanoušků i kritiků. Jeho příběh je důkazem toho, že i slavné osobnosti prožívají těžké chvíle, ale s odhodlaním a podporou blízkých se z nich dá dostat silnější.

Humanitární činnost: Angažovanost a filantropie

Filmy a seriály s Bradem Pittem si získaly srdce diváků po celém světě, ale jeho aktivity sahají daleko za hranice filmového plátna. Pitt je známý svou rozsáhlou humanitární činností a filantropií, která se zaměřuje na řadu globálních problémů. Jeho angažovanost v charitativní oblasti je stejně působivá jako jeho filmografie.

Pittova vášeň pro architekturu se prolíná s jeho humanitárním úsilím. Po hurikánu Katrina, který zpustošil New Orleans, založil nadaci Make It Right Foundation. Ta se zaměřila na výstavbu ekologicky šetrných a dostupných domů pro rodiny postižené katastrofou. Jeho úsilí v New Orleans je důkazem jeho odhodlání řešit sociální a environmentální problémy.

brady noon filmy a pořady

Pittova filantropie se rozšiřuje i do dalších oblastí. Je aktivním zastáncem organizací bojujících proti chudobě, podporuje vzdělávací programy a angažuje se v boji proti AIDS. Jeho štědré dary a aktivní účast na charitativních akcích inspirovaly mnoho lidí po celém světě k následování jeho příkladu.

Odkaz Brada Pitta: Ikona filmového plátna

Brad Pitt se nesmazatelně zapsal do dějin filmu. Jeho charisma, herecký talent a nepopiratelný šarm z něj udělaly jednu z největších hvězd Hollywoodu. Od akčních trháků jako "Sedm" a "Mr. & Mrs. Smith" po historická dramata jako "Troja" a "Hanebný pancharti" – Pitt dokázal, že si poradí s jakoukoli rolí. Jeho filmografie je plná nezapomenutelných postav a spoluprací s věhlasnými režiséry, jako jsou David Fincher, Quentin Tarantino nebo Steven Soderbergh. Pittův talent se neomezuje jen na herectví. Jako producent se podílel na vzniku oceňovaných filmů jako "12 let v řetězech" a "Moonlight". Jeho práce za kamerou mu vynesla uznání kritiky i diváků a potvrdila jeho postavení vlivné osobnosti filmového průmyslu. Brad Pitt je zkrátka ikonou filmového plátna, která i po třech dekádách v Hollywoodu nepřestává fascinovat a inspirovat. Jeho filmy a seriály patří k tomu nejlepšímu, co může filmová tvorba nabídnout, a jeho odkaz bude žít dál i pro další generace.

Publikováno: 02. 07. 2024

Kategorie: filmy a seriály

Autor: FilipJanovsky

Tagy: brady noon filmy a pořady | filmy a pořady s brady noonem