Nejlepší animované pohádky roku 2023, které musíte vidět

Animované Pohádky 2023

Nejlepší animáky roku 2023

Rok 2023 byl na animované filmy opravdu bohatý! Na plátnech kin i na streamovacích platformách se objevila spousta skvělých snímků, které potěšily malé i velké diváky. Mezi favority se zařadil například dobrodružný film "Leo", ve kterém nás chameleon Leo provedl svými zážitky ze školních lavic. Fanoušci Super Maria si pak přišli na své v akční komedii "Super Mario Bros. ve filmu", která je plná humoru a napětí. Pro milovníky fantasy žánru tu byl "Chlapec a čáp", dojemný příběh o přátelství a odvaze. A nesmíme zapomenout ani na "Spider-Man: Napříč paralelními světy", strhující jízdu multivesmírem plnou pavoučích mužů a akčních scén. Výběr nejlepších animáků roku 2023 je opravdu těžký, protože každý si v něm najde to své. Ať už máte rádi dobrodružství, komedie, fantasy nebo superhrdiny, letos jste si určitě přišli na své.

Od Super Maria po želvy Ninja

Rok 2023 se nese na vlně nostalgie a animované pohádky nejsou výjimkou. Stejně jako se vracíme k oblíbeným seriálům a filmům z dětství, dostávají i kultovní postavy animovaných filmů šanci zaujmout novou generaci diváků.

"Super Mario Bros. ve filmu" je zářným příkladem. Oblíbený instalatér z videoher Nintendo se vrací na plátna kin v moderním CGI kabátku a slibuje dobrodružnou jízdu pro celou rodinu. Podobně se na scénu vracejí i "Želvy Ninja" v novém filmu s podtitulem "Mutantí chaos". Tentokrát se zelení hrdinové představí v animovaném filmu s výrazným grafickým stylem, který připomíná komiksovou předlohu.

Návrat k oblíbeným hrdinům z minulosti ale neznamená, že by rok 2023 nepřinesl i originální animované příběhy. Mezi nejočekávanější novinky patří například "Spider-Man: Napříč paralelními světy", který navazuje na oceňovaný film z roku 2018 a slibuje dechberoucí vizuální stránku a strhující příběh.

Pro nejmenší diváky

Rok 2023 slibuje pro nejmenší diváky spoustu animované zábavy. Na plátnech kin ožijí pohádkové postavy, zvířátka s lidskými vlastnostmi i superhrdinové. Děti se můžou těšit na pokračování oblíbených sérií i na zbrusu nové příběhy. Mezi nejočekávanější animáky roku 2023 patří například třetí díl dobrodružství roztomilého kocoura v botách nebo pokračování Super Mario Bros ve filmu. Fanoušci studia Pixar se můžou těšit na film Elio o chlapci, který se ocitne ve vesmíru. České animované filmy budou v roce 2023 zastupovat například pohádky Cesta do Turecka nebo Přání k mání. Animáky pro děti jsou skvělou zábavou pro celou rodinu. Nabízejí nejen krásné vizuální zpracování, ale i poutavé příběhy se silnými morálními hodnotami.

Dobrodružství pro celou rodinu

Rok 2023 slibuje další várku úžasných animovaných pohádek, které pobaví malé i velké diváky. Na plátnech kin ožijí fantastické světy plné kouzel, humoru a dobrodružství. Děti se mohou těšit na nové hrdiny, se kterými budou s napětím prožívat jejich příběhy. Rodiny si užijí společné chvíle u filmů, které osloví všechny generace. Animované pohádky roku 2023 slibují nezapomenutelné zážitky a dávku fantazie, která zahřeje u srdce.

Krásná animace a silné příběhy

Rok 2023 se ukázal být pro animované filmy mimořádně plodným. Diváci si užili vizuálně ohromující podívanou v "Spider-Man: Napříč paralelními světy", kde animace doslova ožila a posunula hranice žánru. Film si vysloužil uznání nejen za inovativní styl, ale i za dojemný příběh o dospívání a zodpovědnosti. Stejně tak "Příběh o Eliovi" od Pixaru zaujal diváky svým humorem a fantazií, zatímco "Želvy Ninja: Mutantí chaos" vnesly do kin dávku nostalgie s moderním nádechem.

Nešlo však jen o hollywoodské produkce. Japonský film "Suzume" od režiséra Makoto Šinkaie si získal srdce diváků po celém světě svým okouzlujícím příběhem a dechberoucí animací. Evropská kinematografie se blýskla snímkem "Moje slunce Madagaskar", který citlivě a s humorem vypráví o důležitých tématech jako je rodina a přátelství.

Animované filmy roku 2023 tak dokázaly, že tento žánr zdaleka nepatří jen dětem. Nabídl silné příběhy, které dokázaly oslovit diváky napříč generacemi a potvrdily, že animace je plnohodnotným uměleckým médiem.

Hvězdně obsazené hlasy

Rok 2023 se nese na vlně skvělých animovaných filmů a jedním z faktorů, které k tomu přispívají, je bezpochyby hvězdné obsazení dabingu. Čeští diváci se tak mohou těšit na známé a oblíbené hlasy, které propůjčily svůj talent animovaným hrdinům.

Například v pohádce "Mavka: Strážkyně lesa", která nás zavede do magického světa ukrajinských legend, uslyšíme Ivanu Korolovou, Jiřího Langmajera a Vojtěcha Dyka. Právě Dyk propůjčil svůj hlas charismatickému Lukášovi, čímž dokázal, že jeho hlasový talent nezná mezí.

Ani "Super Mario Bros. ve filmu" nezůstává pozadu. V hlavní roli Maria se představí herec a dabér Vladan Žďánský, jehož hlas si diváci spojují s hercem Ryanem Reynoldsem. Peach si zahrála herečka a zpěvačka Ewa Farna, která taktéž potvrdila svůj talent pro dabing.

Hvězdné obsazení dabingu je bezesporu jedním z lákadel animovaných filmů roku 2023. Díky němu se pohádky stávají ještě zábavnějšími a poutavějšími pro malé i velké diváky.

Pokračování oblíbených sérií

Rok 2023 slibuje pro fanoušky animovaných pohádek pořádnou nálož zábavy. Vedle zbrusu nových příběhů se totiž dočkáme i pokračování oblíbených sérií. Děti i dospělí se můžou těšit na další dobrodružství svých oblíbených hrdinů. Které animované pohádky z roku 2023 slibují návrat do známých světů?

Nové pohádkové světy

Rok 2023 slibuje další várku kouzelných animovaných filmů, které nás zavedou do nových pohádkových světů. Čekají nás příběhy plné fantazie, humoru a dobrodružství, které potěší malé i velké diváky. Na plátnech kin ožijí pestrobarevné postavy, mluvící zvířata a magické bytosti.

Jedním z nejočekávanějších animáků roku je bezesporu "Wish" od studia Disney. Příběh nás zavede do kouzelného království Rosas, kde se splní každé přání. Hlavní hrdinkou je mladá Asha, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila své království před zlými silami. Film slibuje dechberoucí animaci, chytlavou hudbu a dojemný příběh o síle přátelství a naděje.

Fanoušci superhrdinů se můžou těšit na pokračování dobrodružství Spider-Mana ve filmu "Spider-Man: Across the Spider-Verse". Miles Morales se tentokrát vydává na cestu paralelními vesmíry, kde se setkává s dalšími Spider-Many. Film nabídne strhující akční scény, originální animaci a vtipné dialogy.

Na své si přijdou i milovníci klasických pohádek. Studio Illumination, které stojí za úspěšnými filmy "Já, padouch" a "Mimoni", chystá adaptaci pohádky o Kocourovi v botách s názvem "Puss in Boots: The Last Wish". Kocour v botách se v něm vydává na nebezpečnou výpravu, aby získal zpět svých devět životů.

Rok 2023 zkrátka nabídne pestrou paletu animovaných filmů pro celou rodinu. Ať už dáváte přednost dobrodružným příběhům, komediím nebo romantickým pohádkám, určitě si vyberete.

Nejzajímavější animované filmy

Rok 2023 slibuje další várku skvělých animovaných filmů pro celou rodinu. Ať už máte rádi dobrodružné příběhy, dojemné pohádky nebo bláznivé komedie, určitě si přijdete na své. Mezi nejočekávanější animáky roku 2023 patří například pokračování oblíbené série "Jak vycvičit draka" s podtitulem "Skrytý svět". Fanoušci se můžou těšit na další napínavá dobrodružství vikinga Škyťáka a jeho věrného draka Bezzubky. Dalším hitem by se mohl stát animovaný muzikál "Vivo" od studia Sony Pictures Animation, který vypráví příběh o roztomilém medvídkovi kinkajuovi, jenž se vydává na cestu, aby splnil poslední přání svého majitele. Pro milovníky klasických pohádek je pak připraven nový animovaný film "Pinocchio" od oscarového režiséra Guillerma del Tora, který slibuje originální a temnější zpracování známého příběhu o dřevěné loutce. Ať už si vyberete jakýkoli animovaný film, jedno je jisté: čeká vás nezapomenutelný filmový zážitek plný fantazie, humoru a emocí.

Seriálové tipy pro děti

Rok 2023 přinesl spoustu skvělých animovaných pohádek, a pokud vaše děti milují dobrodružství na obrazovce, máme pro vás pár tipů! "Super Mario Bros. ve filmu" nadchne malé i velké fanoušky slavné hry. Mario a Luigi se vydávají na záchranu princezny Peach a jejich cesta je plná humoru a akce. "Žirafa na útěku" je dojemný příběh o přátelství, který si zamilují děti všech věkových kategorií. Vydejte se s žirafou Geoffreyem a jeho kamarády na dobrodružnou cestu za záchranou milované rezervace. Pro milovníky zvířátek je tu také " Kocour v botách: Poslední přání", kde se Kocour v botách vydává na nebezpečnou výpravu za Hvězdou přání, aby získal zpět své životy. A pokud vaše ratolesti milují hudbu, " Krtek a Panda" je ta pravá volba. Krtek a jeho kamarád Panda se účastní hudební soutěže a zažívají spoustu legrace. Nezapomeňte se podívat i na další animované pecky roku 2023, jako je "Mavka: Strážkyně lesa" nebo "Světýlko".

Kam do kina a na co se těšit

Rok 2023 slibuje pro fanoušky animovaných pohádek bohatou úrodu. Na plátnech kin se můžeme těšit na návrat starých známých i na zbrusu nové příběhy.

Rodiny s dětmi určitě potěší pokračování oblíbené série o roztomilých modrých skřítcích ve filmu Šmoulové: Ztracená vesnice. Pro milovníky superhrdinů je pak připravený Spider-Man: Napříč paralelními světy, kde se mladý Miles Morales setká s pavoučími muži z jiných dimenzí.

Do světa fantazie nás zavede animovaný muzikál Kouzelný drak, který vypráví o přátelství mezi drakem a malým chlapcem. A pokud máte rádi napínavé příběhy, nenechte si ujít novinku od studia Pixar s názvem Elemental, odehrávající se ve světě, kde žijí bytosti z ohně, vody, země a vzduchu.

To je jen malá ochutnávka z bohaté nabídky animovaných filmů, které nás v roce 2023 čekají. Ať už dáváte přednost dobrodružství, komedii nebo fantasy, v kinech si určitě přijdete na své.